Prolog

Wiesz co łączy wszystkie najlepsze filmy czy książki? W moim przekonaniu jest to fakt, że ich bohaterowie spędzają minimalną, czy wręcz zerową ilość swojego czasu w internecie. Bo nie da się zrobić bestsellera na tym, jak komuś życie ucieka przez palce na Facebooku.

Mimo tego, że doskonale zdawałam sobie z tego sprawę, nie mogłam oprzeć się tej pokusie. Weszłam na jego profil. Składało się na niego kilka nienawistnych, seksistowskich żartów, kilka piosenek, od których lasował się mózg i zdjęcie, do którego pozował razem z cukinią gigantem w jednoznacznej pozycji, pod którym widniało kilka komentarzy zachwalających okaz.

Był to obraz, który ściskał moje serce. W zamyśleniu odeszłam od komputera, który był jedynym źródłem światła w niewielkiej kawalerce. Czajnik ze znajomym pyknięciem chwilowo wyrwał mnie z tego letargu oznajmiając, że woda się zagotowała. Po omacku sięgnęłam po puszkę z herbatą z pobliskiej szafki, choć myślami byłam zupełnie gdzie indziej.

Wydawało mi się, że sposób w jaki ostatecznie się rozstaliśmy wywrócił jego życie do góry nogami. Wyzbył się swojego rockowego sposobu bycia, ściął włosy, zmienił sposób ubierania, zaczął słuchać jakiegoś chłamu. Mogłam sobie dokładnie wyobrazić to, jak wygląda teraz jego życie po naszym burzliwym rozstaniu. Jak rzucił to wszystko i wyprowadził się na wieś, zawodowo realizując się jako jedyny mechanik w okolicy, w chwilach wolnych relaksując się przy oglądaniu zabawnych filmików z kotami w roli głównej, popalając skręta. Jedynymi towarzyszami na tym pustkowiu zdawała się być sfora niechcianych porzuconych psów i nieumiejętnie przemalowany golf w czarnym macie. Ja również nie wyszłam z tego bez szwanku.

Piekący ból rozwierca każdą myśl. Ja będę zdrów z pewnością, lecz nie dziś

Z radia wydobywało się delikatnie plumkanie jednej z moich ulubionych piosenek. Wzięłam łyk herbaty któremu towarzyszyło przyjemne rozgrzewające uczucie w żołądku.

Zastanawiałam się ile czasu musi upłynąć, aby te rany zaczęły się zabliźniać, a wiara w ludzi wracać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.